Išskirtiniai turistų traukos taškai Tel Avive – turgūs

Kelionės į Izraelį metu turistai lankosi ne tik religinėse vietose, bet ir šalies metropoliuose. Šalies vakaruose, prie Viduržemio jūros esantis Tel Avivas – vienas labiausiai lankomų miestų Izraelyje. Čia Turistai gali savo akimis pamatyti įvairiaspalvį Izraelį: nuo paprasto vietinių gyvenimo iki prabangos ir naktinių miesto pramogų. Tiems, kurie nori pažinti Izraelį, būtina apsilankyti išskirtinėse Tel Avivo lankytinose vietose – turguose.

Tel Avivas pristatomas kaip miestas, kuris niekada nemiega, o veiklos čia ras visi turistai. Nes čia yra ne tik daugybė istorinių lankytinų vietų, miestas stebina savo išskirtine Bauhaus architektūra. Pramogų čia taip pat netrūksta.

Be to, į Tel Avivą keliautojai labai dažnai atvyksta norėdami pasinerti į kulinarinę pažinti su Izraeliu ir jo kultūra. Jeigu norite Tel Avivą pažinti iš arčiau, būtina apsilankyti turguose, apie kuriuos sklando legendos. Sakoma, kad čia būtina apsilankyti net jei neketinate nieko pirkti. Apsilankymas Tel Avivo turguose leis iš tiesų pažinti vietinius žmones kelionės į Izraelį metu.

Carmel turgus

Carmel turgus yra pats didžiausias turgus Tel Avive. Todėl čia būtina apsilankyti kelionės į Tel Avivą metu. Vos įžengus į turgų Jus pasitiks įvairūs kvapai, vilios gardūs skoniai. Čia akį patrauks parduotuvėse nematyti produktai ir prekės. Labai dažnai tai, kad parduodama turguose, yra pačių pardavėjų produkcija. Todėl apsilankymas Cermel turguje gali būti puiki pažintis su tuo, ką galima įsigyti iš vietinių gyventojų.

Keliones į Izraelį metu suprasite, kad vietiniai žmonės labai mandagūs ir paslaugūs turistams. Todėl turguje Jus pasitiks ne tik draugiški žvilgsniai, bet ir vaišingi prekiautojai. Jums bus būtinai pasiūlyta paragauti turimų prekių, o apsipirkus, nenustebkite jei pardavėjas įdės ir dovanų. Čia vietiniai pardavinėja daržoves, vaisius, riešutus, prieskonius, arbatas. Tačiau turguje prekiaujma ne tik maistu, bet ir drabužiais bei įvairiais buities apyvokos daiktais, todėl čia tiek daug vietinių žmonių. Tai puiki vieta ir suvenyrų paieškai.

Levinsky turgus

Šis turgus šiek tiek panašus į Carmel turgų, tačiau yra kiek mažesnis. Ir čia beveik nerasite ne maisto prekių. Levinsky turgus labiausiai žinomos dėl plataus prieskonių ir džiovintų vaisių bei riešutų pasirinkimo. O ir kainos, kaip įprastai turguose, nesikandžioja. Kilogramas įvairių riešutų rūšių – apie 10 eurų. Šviežia vietinių gaminta bachlavos porcija – 3 eurai. Panašiai tiek sumokėsite ir už kilogramą obuolių, kriaušių, slyvų, kitokių panašių vaisių.

Levinsky turgaus išskirtinumas – daugybė įvairių kavinių aplink prekybvietę. Tai puiki vieta ne tik pamatyti, iš kur vietinės maitinimo įstaigos perka produkciją, bet ir paragauti unikalių ir šviežių patiekalų čia pat, patikusioje kavinėje. Pavyzdžiui, paragauti vietinių pagamintų falefelių ar tradicinės izraelietiškos kiaušinienės – šakšukos. Todėl maisto mėgėjai ir gurmanai čia būtinai apsilanko kelionės į Izraelį metu.

Jaffos turgus

Tai Lietuvoje įprastai vadinamų blusų turgų analogas. Čia kelionės Tel Avive metu verta apsilankyti, jeigu norite iš kelionės parsivežti kažką unikalaus ir galbūt netgi senovinio. Šiame turguje parduodami sendaikčiai, įvairūs senoviniai baldai, juvelyriniai dirbiniai ir ne tik. Tai gali būti labai įdomi kelionės Tel Avive stotelė, kuri padės žvilgtelėti į Izraelio žmonių gyvenimą iš arčiau.

Nachlat Biniyamin

Tai unikalus turgus, kurį Tel Avive lanko ne tik vietiniai, bet ir smalsūs turistai. Ypač tie, kurie nori iš atostogų parsivežti meno dirbinių. Šis turgus yra specifinis – jame parduodami tik rankų darbo dirbiniai. Tačiau įdomiausia tai, kad čia juos parduoda patys gamintojai, menininkai, kūrėjai. Todėl apsilankyti šiame turguje kelionės Izraelyje metu yra puiki proga iš arčiau pabendrauti su vietiniais kūrėjais, pasiklausyti įdomių žmonių istorijų ir taip geriau pažinti Izraelio žmonės bei jų kultūrą.

    Siųsti užklausą