Negyvosios jūros kurortas – sveikatos, grožio ir jaunystės šaltinis

Kelionės į Izraelį turistus vilioja ne tik dėl įspūdingos gamtos ir tikėjimo paslapčių, bet ir dėl stebuklingo gamtos objekto Izraelyje – Negyvosios jūros. Daugiau kaip 20 km. nutolusi nuo labiausiai lankomos Izraelio vietos – Jeruzalės, Negyvoji jūra taip pat yra tas objektas, kurio praleisti kelionėje nenori nei vienas turistas. Beje, ar žinojote, kad Juodoji jūra iš tiesų yra apie 400 metrų žemiau jūros lygio? Stovėdami ant jos kranto, esate žemiausiame pasaulio sausumos taške.

Negyvoji jūra, menanti Kleopatrą

Tarp Izraelio ir Jordanijos telkšanti Negyvoji jūra, tiesa, yra iš tiesų ne visai jūra. Tai – ežeras. Daugybę metų dėl mineralų gausos Negyvoji jūra laikoma vienu įspūdingiausių mūsų planetos objektu. Skaičiuojama, kad vandens druskingumas čia yra kone dešimt kartų didesnis nei vandenyne. Apie Negyvąją jūrą sklando daugybė legendų. Manoma, kad čia jaunystės sėmėsi net pati Kleopatra. Tad daugybė turistų iš viso pasaulio čia plūsta norėdami pasimėgauti Negyvosios jūros gydomomis savybėmis ir sustiprėti. Kiekvienais metais Negyvosios jūros kurortai sulaukia daugybės keliautojų.

Negyvosios jūros vanduo, purvas, vandenyje esančios druskos ir mineralai daro tikrus stebuklus. Todėl šie turtai naudojami ne tik gydymui, bet ir grožio srityje. Dėl savo gydomųjų savybių Negyvoji jūra minima net Biblijoje, o šalia šiandien visame pasaulyje žinomos jūros kadaise ėmė veikti ir pirmasis pasaulyje sveikatingumo centras. Apie tai daug išgirsite kelionės į Izraelį metu.

Į pasimatymą su gamtos gyvybe

Negyvosios jūros mineralai jaunina odą, stiprina žmogaus raumenis. Taip pat padeda stiprinti kaulus, nagus. Negana to Negyvosios jūros vanduo ramina nervų sistemą ir gerina žmogaus kraujotaką. O kartu procedūros su Negyvosios jūros vandeniu stiprina žmogaus imunitetą ir suteikia daugiau energijos. Skaičiuojama, kad Negyvosios jūros druskoje iš viso yra per 80 mūsų kūnui reikalingų mineralų, todėl ši druska plačiai naudojama sveikatinimo procedūrose.

Kuo toliau, tuo vis daugiau turistų kiekvienais metais atvyksta pailsėti prie Juodosios jūros. Be jokios abejonės, kad kurortai prie Negyvosios jūros yra vieni populiariausių pasirinkimų keliones į Izraelį metu. Ne tik dėl gydomųjų savo savybių. Bet ir todėl, kad tai sparčiai nykstantis ežeras, kurio kitas krantas iš kai kurių vietų matomas plika akimi. O kai kur dėl vandens sumažėjimo netgi matyti išlindusios uolienos. Tad keliautojai, svajojantys kada nors savo akimis išvystų baltąją jūrą, stengiasi šios kelionės neatidėlioti.

Ką aplankyti aplink Negyvąją jūrą

Turbūt visi yra matę nuotraukų, kuriose poilsiautojai plūduriuoja Negyvojoje jūroje ir skaito laikraštį ar knygą. Tokie paveikslėliai naudojami net vadovėliuose ar enciklopedijose, kai rašoma apie Negyvosios jūros išskirtinumus. Tačiau tai ne vienintelė pramoga, kurią gali pasiūlyti Negyvosios jūros kurortai. Aplink Negyvąją jūrą turistų laukia daugybė viešbučių, gydyklų ir spa centrų. Nuo ekonominės klasės iki itin prabangių.

Vienas populiariausių kurortų – Ein Bokek kurortas prie Negyvosios jūros. Čia dažnai lankosi turistai kelionės į Izraelį metu. Ein Bokek kurorte turistų laukia smėlėti paplūdimiai, šiuolaikiški viešbučiai ir gydyklos, kuriose siūlomas platus sveikatinimo paslaugų pasirinkimas.

Be to, poilsiaujant prie Negyvosios jūros, būtina skirti laiko ir apsižvalgyti aplink. Netoliese didžiulis turistų traukos centras – Masada tvirtovė. Tai skaudžią istoriją savyje slepianti vieta. Herodo Didžiojo pastatyta tvirtove stūkso ant uolos viršūnės. Joje I-ajame amžiuje glaudėsi virš 900 žydų, kurie nenorėjo tapti romėnų vergais. Šiandien UNESCO paveldo sąraše esančią tvirtovę romėnai galiausiai užėmė, tačiau viduje rado tik dvi likusias gyvas moteris. Kiti tvirtovėje besislepiantys žydai nusprendė atimti sau gyvybes.

Kita verta aplankyti vieta – Ein Gedi gamtos draustinis. Manoma, kad tai yra viena gražiausių vietų Artimuosiuose rytuose. Draustinis yra visai šalia Judėjos dykumos, tačiau jis pats yra dykumos oazė, kurią sudaro du kanjonai. Keliautojus šiame draustinyje nustebins besikeičiantys gamtos vaizdai, kai šalia uolingų kanjonų pasirodo žydintys žalios erdvės ir šniokščiančios kalnų upės.

Be to, poilsiaujant prie Negyvosios jūros būtų nuodėmė neaplankyti vos už dvidešimt kelių kilometrų esančios Izraelio širdies – Jeruzalės. Mūsų keliautojams bet kurios kelionės į Izraelį metu pažadame galimybę apsilankyti šiame istoriniame mieste – žydų pažadėtoje žemėje. Pažinti ją tikrai neužteks kelių valandų, jeigu norite prisiliesti prie tikrosios Jeruzalės istorijos.

    Siųsti užklausą