Šventasis Jeruzalės miestas

Visiems keliautojams, kurie pasirenka į Izraelį vykti su mumis, į maršrutą įtraukiame apsilankymą Jeruzalėje. Nes neįmanoma pažinti Izraelio nepabuvus ir šventajame Jeruzalės mieste. Kelionės į Jeruzalę metu sužinosite apie tai, kaip čia gyveno Jėzus su savo mokiniais. Šių istorinių religinių pėdsakų ieškoti į Jeruzalę atvyksta keliautojai iš viso pasaulio. Kai kuriuos šis miestas užburia taip, kad jie čia pasilieka ilgam. Bent kartą gyvenime čia apsilankyti trokšta įvairių religijų tikintieji.

Jeruzalė – vieta, kur susitinka tikėjimai

Biblijoje yra tokia eilutė: „Prisiartinęs prie Jeruzalės ir išvydęs miestą, Jėzus verkė jo”. Ji užsimena apie paskutinę Jėzaus gyvenimo savaitę, kurią jis ir praleido Jeruzalėje. Iki šiol šis miestas mena Dievo sūnaus kančią ir istorinius čia nutikusius įvykius.

Jeruzalė savo istorijoje glaudžia ne tik krikščionybę. Ji labai svarbi ir judaizmo bei islamo tikintiesiems. Todėl populiariausia lankytina vieta Jeruzalėje – Alyvų kalnas. Jo šlaite yra Getsemanės sodas, kuriame Jėzus dažnai melsdavosi su savo mokiniais. Šiandien sodo viduryje – visų Tautų bažnyčia, atvira visų religijų žmonėms.

Netoliese yra dar viena turistų lankoma vieta – Marijos kapas. Tikima, kad iš čia Marija buvo paimta į dangų, o jos kapo vieta liko tuščia. Tai tik viena iš daugelio istorijų ir legendų, kurias išgirsite kelionės Jeruzalėje metu. Daugelis jų turistus graudina iki ašarų ir ne retas, išvykęs iš Jeruzalės prisipažįsta, kad kažkas sielos viduje tarsi pasikeitė.

Raudų sienos ir Prisikėlimo bazilikos legendos

Pačioje Jeruzalės širdyje, prie Šventyklos kalno, visame pasaulyje žinomas objektas – Raudų siena. Čia plūsta maldininkai iš viso pasaulio. Įvairių tikėjimų žmonės raudų sienoje palieka savo svajones, troškimus, bėdas ir džiaugsmus. Parašę tai, kas jiems svarbu ant mažo popierėlio, žmonės įspraudžia jį tarp sienos akmenų. Daugybė žmonių visame pasaulyje liudija, kad čia pildosi prašymai, svajonės ir išklausomos visos maldos.

Kelionės į Jeruzalę metų krikščionių tikintieji būtinai nori apsilankyti Kristaus kapo bažnyčioje, kuri dar vadinama Prisikėlimo bazilika. Šiandien tai įspūdinga ne tik istorinė, bet ir architektūrinė vieta, stebinanti didingumu. 2019 m. ši bažnyčia buvo atidaryta po rekonstrukcijos, tad dabar ji lankytojus pasitinka atsinaujinusi. Ją prižiūri skirtingų tikėjimų atstovai, ir kalbama, kad kiekvieną rytą bazilikos vartus atrakina, o vakare užrakina vietinė musulmonų šeima.

Dalis keliautojų tik kelionės į Jeruzalę metu supranta, kad tai miestas, įsikūręs kalnuose. Daug ką tai nustebina, juk visai netoliese esantis Negyvosios jūros kurortas priešingai – yra žemiau jūros vandens lygio. O štai Jeruzalės lankytinos vietos įsikūrusios ant įvairių kalnų ir šalia jų. Pavyzdžiui, užkilus ant Siono kalno galima pamatyti kambarį, kuriame vyko Jėzaus ir jo apaštalų paskutinioji vakarienė.

Dar viena Jeruzalės vizitinė kortelė, kurią būtina aplankyti kelionės į Izraelį metu – Al Aksa šventykla. Tai didžiulė melsva mečetė su auksiniu kupolu labai dažnai atsidurianti ant atvirukų ar lankstinukų su informacija apie Jeruzale turistams. Ji veikia ant Šventojo kalno ir taip pat yra atvira įvairių religijų žmonėms. Tačiau verta paisyti taisyklių. Moterims reikėtų prisidengti plaukus, o kartais prieš įžengiant netgi prašoma užsijuosti ilgą sijoną.

Tai tik kelios populiariausios Jeruzalės lankytinos vietos. Paviešėjus šventajame mieste ilgiau, galima aplankyti ir daugiau piligriminių stotelių. Pavyzdžiui, įvairių šventyklų, vienuolynų, Kalvarijos kalną, Jėzaus kančios kelią.

Patarimai keliautojams Jeruzalėje

Labai dažnai turistai, pirmą kartą atvykę į Jeruzalę, galvoja, jog tai senovinis miestas, kuriame nėra nei restoranų, nei viešbučių. Iš tiesų Jeruzalėje lankytinos vietos ir paslaugų sfera yra draugiška keliautojams. Tiesa, miesto centre draudžiamas eismas automobiliais, tačiau net ir norintys pernakvoti Jeruzalėje, ras sau tinkamą variantą. Yra ir paprastesnių, ir prabangesnių viešbučių. Taip pat veikia kavinės ir restoranai, daug įvairių prekybos vietų. Išėjus į senamiestį naktį galite ir neatpažinti Jeruzalės, jus nustebins vakarinis šurmulys, o gal net pavyks apsilankyti vietiniame naktiniame turguje.

Be to, lankantis Jeruzalėje teks priprasti prie turistų draugijos. Ne visi mėgsta brautis per lankytojų minias kelionės į Izraelį metu, ir ypač Jeruzalėje. O štai religinėse lankytinose vietose turistų yra labai daug, todėl paprastas patarimas keliautojams – šių vietų lankymą susiplanuoti pirmos dienos pusėje, kai srautai yra šiek tiek mažesni.

    Siųsti užklausą